reede, 29. jaanuar 2010

Suur Juht ja Õpetaja


7(0) fakti Raivost


Et Sina, Raivo, saad pühapäeval 70?! Naera ise oma nalja. Sulle on kuuskümmendki palju pakkuda.

1. Sa oled lavastajana ajanud ja ajad (järje)kindlalt edasi eesti asja. Toonud lavale nii surnud klassikuid (eriti Lutsu ja Raudseppa) kui ka elavaid – igal juhul „kahtlasi“ ja peavoolu mittekuuluvaid – autoreid nagu Aapo Ilves, Andres Lill, Hendrik Lindepuu, Veiko Märka, Jan Rahman jt. Mul on suur au selles rivis seista.

Sa oled näitlejana kehastanud Belskit ja Firssi, Kreutzwaldi ja Köögertali, Jörgen Tesmani ja John Gabriel Borkmani, Karl Moori ja tsaar Aleksandrit. Galerii missugune!

2. Sa oled Suur Juht ja Õpetaja. Vilde Teatrit pean silmas. Sinuta seda näitemänguseltsi ei oleks.

3. Sa oled palju inimesi (loe: harrastusnäitlejaid) õnnelikuks teinud: Tartus, Elvas, Palamusel, Räpinas, Tabiveres, Kallastel... Sa võid suvalise inimese tänavalt laval huvitavalt mängima panna. Säärast oskust pole teps mitte igale näitejuhile antud.

4. Sa oled lavastanud kaks korda Madis Kõivu „Tali“: 1996 „Vanemuises“ ja 2007 Palamuse Amatöörteatris. Võtke heaks või pange pahaks, kuid Palamuse ja Tartu amatöörid andsid „Vanemuise“ proffidele silmad ette.

5. Sa oled väsimatu. Mina, kes ma võiks Sulle poja eest olla, ei jõua ära imestada-imetleda Sinu energiat, kõikjale ning kõige jõudmist ja heatahtlikkust. Anna kübeke mulle ka.

6. Sa oled ütelnud mulle kaks lauset, mis on muutnud mu elu. Me otsime jumalaid kirikutest ja taevastest. Ometi võib killuke neist kõndida siinsamas meie kõrval.

7. Sa oled... Sa oled! Ülejäänud 63 fakti ei mahu paraku ära.

Palju õnne, Raivo!

Jüri Kaldmaa


KOGU VILDE TEATRI TRUPP ÜHINEB ÕNNITLUSTEGA!!!


http://www.tartupostimees.ee/?id=218256

Kommentaare ei ole: