teisipäev, 17. aprill 2007

"Vaikne nurgake" kogub tuure Lutsu aias


Uskumatu, aga sellest saab juba peaaegu kolm kuud, kui Raivo Adlas meid kokku kutsus, oma visiooni "Vaiksest nurgakesest" tutvustas ja osatäitjad paika pani. Rollide osas on tulnud muudatusi, sest mõned inimesed on ära öelnud, et neil pole võimalik suve etenduste alla kinni panna.
Proovid on tasapisi toimunud Turu tn keldrisaalis, on tehtud tööd stseenide kaupa, kuid eile, 16. aprillil oli see õnnis päev, mil saime esimest korda ka mänguplatsil tegutseda.

Etendused hakkavad toimuma Oskar Lutsu majamuuseumi aias.
Eile oli vapustavalt ilus ilm meie esimese õueproovi auks, päike paistis, imeliselt soe, linnud laulsid.
Aed oli imeline oma õitsvate kollaste nartsissipuhmastega!
Veranda lahtised aknad, millest sai ronida sisse ja välja, kust sai välja piiluda, rinnutada ja musigi teha...
Veranda katus, mis oli parim paik esinemiseks ja kuhu pääses redelit mööda ronides...
Verandaesine, kus oli hea paksudel seniilsetel mammidel päikest võtta...
Imelised lilled, mida oli hea "nuusitada"...
Ja millised karakterid!!! Kisast ja lärmist puudu ei tule!
Kohal oli ka kunstnik Silver Vahtre, kes oma professionaalse pilguga mängupaiga üle vaatas.
Kogu proov oli täis mõnusaid leide, mida aias ära kasutada saab, kust seada tulekud ja minekud, kuidas istuda ja kuidas astuda.
Ehkki tegevus toimub maja taga ja maja summutab pisut tänavalt kostvat liiklusmüra, on autode müra siiski päris häiriv ja näitlejatel tuleb sellevõrra rohkem oma häält ekspluateerida.
Ka võib näiteks lisanduv tuul või vihmasabin kuulatavale halvasti mõjuda, kuid arvestades meie kogemusi välietenduste osas, usun, et me saame hakkama.

Kuigi ilm oli imeilus ja päikese käes vapustavalt soe, siis maja taga oli vilu ja hakkas üsna ruttu jahe. Kevad näitas oma tõelist palet - suve nägu ja talve hambad.

Esimene proovikivi saab toimuma laupäeval, 21. aprillil Supilinna päevadel, kus mõned stseenid esitamisele tulevad, et rahvale suveetendust reklaamida. See tava on igal aastal olnud ja need stseenid on alati tänumeeles vastu võetud.

Kuna esietendus on 26. mail ja nüüd on võimalik ka kohapeal proove teha, siis hakkab pihta kibe töö, sest see on ju tuntud tõde, et alati jääb mõni proov puudu! :-)

Vaata pilte ka.

Kommentaare ei ole: