neljapäev, 21. detsember 2006

Jõulupidu

Sel aastal sai otsustatud, et jõulupidu toimub Tartust väljas, et kellelgi ei oleks põhjust hakata varem koju minema ja oleksime kuskil täiesti teises ümbruskonnas. Erlend pakkus välja Praali metsamaja, mis oli, nagu hiljem selgus, selliseks ettevõtmiseks igati sobiv ja meile ka taskukohane. Natuke kartsime küll, et äkki osa rahvast ei taha terveks ööks kodust ära sõita, aga õnneks osutusid meie kartused alusetuteks.

Tartust sõitsime välja juba kell 12, et saaksime valges kohale ja jõuaksime ka kohapeal natuke ümbrust vaadata. Tellisime suure bussi, aga lõpuks tulid paljud ikkagi oma autodega, nii et natuke naljakas oli pooltühja bussiga sõita küll. See-eest sobis meie "Maniaki" tekst ülihästi bussis ette kandmiseks, nii et terve tee sai arutatud, kes meist on maniakk ja hakkab bussijuhti kõrvaldama.

Kohale jõudes hakkasid osad mehed ahju kütma ja meie peakokk Erlend suppi keetma. Ülejäänud tegid, kes pikema, kes lühema, jalutuskäigu. Ilm oli mõnusalt soe, sadas kerget seenevihma - täiesti eksootiline jõulupeo ilm! Kui tagasi jõudsime, oli supp valmis saanud ja meie peakoka aadressil saab öelda küll ainult kiidusõnu! Terve pajatäis suppi läks nagu kerisele.

Heli korjas jalutuskäigul sammalt ja oksi kaasa ja kaunistas kaminasaali imekenasti ära.

Kuna oli välja kuulutatud hipi-teemaline pidu, olid osad inimesed viitsinud ka kostüümidega vaeva näha ja see oli lõbus. Muusika pandi mängima ja tants läks lahti. Teatrirahvas on üks vahva rahvas ja peotujuga kellelgi kunagi probleeme ei ole. Jõuluvana käis ka, aga sellest peaks rääkima keegi teine, sest mina sain vaevalt oma kingituse kätte, kui pidin ühele langenud naishipile appi minema, kes omadega väga hästi hakkama ei saanud, sest pidu hakkas pisut üle jõu käima :( Nii et ma ei näinud eriti, kuidas inimesed jõuluvanale esinesid.

Vahepeal olid tulnud ka mõned autotäied rahvast juurde ja igav vist küll kellelgi ei olnud. Minul ei olnud :) Mängiti mitmeid mänge, söödi-joodi, käidi saunas ja muidugi tantsiti, tantsiti, tantsiti... Esindatud oli ka tantsupaar "Mikk ja Olga" - kes need olid, võib vaadata piltidelt galeriis ;)

Kuna pidu algas juba lõunast, said inimesed ka üsna inimlikul ajal magama, kõik leidsid endale madratsi ja mingi nurga, kus välja puhata. Hommikul igatahes olid kõik elu ja tervise juures, kamba peale suutsime maja ka korda teha ja kell 12 tuli bussijuht meid tagasi Tartusse sõidutama. Tagasiteel selgus, et jällegi on bussis maskeeritud manijapp :D

Usun, et kõik jäid peoga rahule, sest oli tõesti lõbus ja tore. Suured tänud kõigile, kes aitasid seda korraldada ja ka neile, kes sellest peost osa võtsid ja selle nii toredaks tegid! Järgmisel aastal kindlasti jälle!

Pilte tegid Ursula, Signe, Kristiina ja Erlend.

Kommentaare ei ole: